GABINET (stacjonarny); adres: Cieszyn, ul. Wojciecha Korfantego 30
KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 502 236 607
OPINIE KLIENTÓW: ⭐⭐⭐⭐⭐ 4 pozytywne opinie
Jesteśmy, jako ludzie, odrobinę do siebie podobni i zasadniczo różni; nasze życie toczy się w odmienny sposób, spotykają nas inne wydarzenia, żyjemy na co dzień otoczeni innymi osobami, mamy rózne prace, rodziny…
Przechodzimy kolejne etapy życia, uczymy się nowych ról i funkcjonujemy w nich na co dzień, realizujemy wybrane cele, układamy relacje z ludźmi, wchodzimy w związki, zmagamy się z własnymi ograniczeniami, próbujemy szukać rozwiązać w trudnych sytuacjach.
Po co w tym wszystkim terapeuci i terapia?
Terapeuci posiadają umiejętności, wiedzę, doświadczenie oraz osobowościowe kompetencje, które pozwalają innym budować lepsze życie i rozwiązywać życiowe trudności oraz problemy.
Potrzebujemy osoby, która nas pozna, zrozumie, i jednocześnie będzie w stanie obiektywnie o nas myśleć, postrzegać nasze działania inaczej niż osoby, z którymi jesteśmy w relacjach rodzinnych, zawodowych, albo romantycznych.
Psychoterapeuci, dzięki wieloletniej własnej psychoterapii, która jest dla nich ważnym elementem szkolenia, oraz poprzez zdobywane doświadczenie w kontaktach z ludźmi, są osobami, które pomagają
Terapeuta, w indywidualnej relacji, może wnikliwie Cię poznać i zrozumieć Twoje życie, jeśli oczywiście wyrazisz na to zgodę.
Nie wystarczy, że opowiesz terapeucie o zdarzeniu, problemie, albo toksycznej osobie, ważne są Twoje myśli, przekonania, reakcje, emocje, których doświadczasz i decyzje, które podejmujesz.
Dzięki relacji z terapeutą, możesz je lepiej rozumieć i świadomie kierować swoim życiem.
Ze względu na to, kim jesteś, w jakim momencie życia się spotykamy, co dzieje się teraz w Twoim życiu i jak ono wygląda, indywidualna relacja może być bardzo pomocna, ponieważ może uwzględniać i respektować Twoje możliwości, potrzeby, oczekiwania itp.
Korzystaj z terapii w celu własnego rozwoju, w okresie gorszego samopoczucia, w chorobie, kiedy przeżywasz silne emocje, albo poszukujesz rozwiązania problemu.
to forma specjalistycznej pomocy udzielanej podczas budowania oraz utrzymywania romantycznych, partnerskich relacji, w trudnych sytuacjach lub podczas kryzysów w związku, w poznawaniu własnych cech, zachowań, mechanizmów, które kierują naszymi relacjami.
E-terapia umożliwia spotkania zarówno osób, które mieszkają razem, jak i tych, które na stałe lub czasowo przebywają w różnych miejscach; również osób, które zakończyły swój związek, ale szukają pomocy lub wsparcia, ponieważ nadal łączą ich wspólne tematy.
Możesz skorzystać z pomocy psychoterapeutów, aby głębiej zrozumieć i polepszyć swój związek, nie obawiając się przy tym oceny, pouczania, lub "poszukiwania winnego".
Prowadzimy terapię osób w związkach bez względu na orientację seksualną klientów, pracujemy z partnerami niebinarnymi, osobami w związkach poliamorycznych, „związkach na odległość”, związkach otwartych, problematycznych.
Kilka informacji dot. psychoterapii osób w związkach
Terapię rozpoczynają spotkania, polegające na rozmowie, których celem jest rozpoznanie problemu (to najczęściej powód poszukiwania pomocy).
Zgłaszające się do terapeuty osoby ustalają z terapeutą cele, które są dla nich ważne, które chcą osiągnąć. Mogą one być wspólne lub dotyczyć wyłącznie jednej osoby.
Celem e-psychoterapii osób w związkach może być m.in.:
Jeżeli jedna z osób nie chce korzystać z pomocy, terapeuta może pomóc w zrozumieniu tej sytuacji, rozmawiać o jej ewentualnych skutkach, wyjaśnić wątpliwości. Decyzję o udziale w psychoterapii podejmują osoby, które tworzą związek.
Jak wygląda pierwsza konsultacja? Co trzeba przygotować?
Pierwsze spotkania służą przede wszystkim wzajemnemu poznaniu oraz przedstawieniu informacji dot. związku, problemu, okoliczności, w jakich toczy się życie, czyli powodów umówienia się na spotkanie z terapeutą.
Celem opowiadania o problemie jest głębsze zrozumienie sytuacji.
Każda informacja o nawiązaniu relacji, ważnych wydarzeniach podczas związku, wcześniejszych problemach, zasadach, które obowiązują w relacji, albo są łamane, życiu emocjonalnym, intymnym itd… wszystkie te informacje mają znaczenie, kiedy dotyczą sytuacji w jakiej znaleźli się partnerzy.
Prowadzący będzie starał się poznać Wasze cechy, zachowania, sposoby reakcji.
Spodziewaj się pytań ze strony terapeuty, jeśli nie będziesz chciał na nie odpowiedzieć, wystarczy, że o tym powiesz.
Już sama rozmowa bywa często pomocna! Rolą terapeuty jest informowanie o tym, co wywołuje szczególne emocje, co może wpływać destrukcyjnie i niszczyć relacje.
Po kilku wstępnych spotkaniach możliwe jest określenie celu psychoterapii, sposobu działania, planowanych efektów terapii i możliwych problemów towarzyszących.
Zasady obowiązujące podczas psychoterapii osób w związkach
Spotkania odbywają się wspólnie; informacje przekazane w inny sposób, poza spotkaniami, mogą zostać ujawnione przez terapeutę podczas sesji, jeżeli jest to w interesie i dla dobra związku.
Jeżeli rozmowy partnerów poza sesjami prowadzą do nieporozumień, albo zmieniają znaczenie słów, myśli poruszanych podczas spotkań i wykorzystują je przeciwko drugiej osobie, należy omówić zasady dalszej komunikacji podczas spotkania z terapeutą.
Jeżeli w związku jest stosowana przemoc lub z innych powodów czujesz się zagrożony przez partnera/partnerów, psychoterapia nie może być jedyną formą pomocy i nie zapewnia koniecznego bezpieczeństwa. Poinformuj o tym terapeutę, aby uzyskać informacje o tym, gdzie zwrócić się po dodatkową pomoc.
Między 11 a 19 rokiem życia
To trudny czas; nie raz pełen ryzykownych decyzji i będący źródłem silnego stresu, intensywnych emocjonalnych doświadczeń. Trudności potęgują: nadmiar obowiazków, relacje z rodzicami, albo brak wsparcia z ich strony; bezsilność, samotność, niechęć do życia, lęk itd.
Będąc nastolatkiem, możesz korzystać ze wsparcia doświadczonego terapeuty, który pomoże Ci w rozwiązywaniu trudności i świadomym rozwoju.
Psychoterapia rodziny umożliwia spotkanie dwóch lub kilku osób – członków rodziny - w jednym czasie – z powodu zaistniałego w rodzinie problemu.
W początkowym etapie uczestniczące w sesji osoby mogą przekazać psychoterapeucie ogólne informacje dot. rodziny, szczególności te, które wiążą się z tematem spotkania, a następnie każdy z uczestników może odpowiedzieć o sprawie, która go zmotywowała do obecności. Dzięki temu terapeuta będzie mógł zrozumieć problem rodziny, a jej członkowie poznać, co myślą inni. W dalszej kolejności pozwoli to określić wspólne oraz indywidualne cele terapii. Zdarza się, że cele te są różne, a czasami nawet sprzeczne ze sobą.
Psychoterapia rodziny, może pomóc członkom rodziny lepiej zrozumieć siebie i bliskich, poprawić wzajemne relacje, usprawnić komunikację oraz rozwiązać konflikt.
W e-terapii rodziny mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które stanowią rodzinę, także rodziny patchworkowe (rodziny, w których małżonkowie mają za sobą rozwody) i wizytowe (w których partnerzy mieszkają w oddzielnych gospodarstwach domowych).
Psychoterapia online umożliwia skuteczną pomoc także dla tych osób, które mieszkają daleko od siebie; w takich sytuacjach systematyczne spotkania w gabinecie terapeuty są najczęściej bardzo trudne, często niemożliwe.
Psychoterapia grupowa jest szczególnym rodzajem pomocy w zakresie zdrowia psychicznego i formą skutecznego wsparcia, stanowi bezpieczny i pewny fundament w pracy nad sobą. Kluczową rolę pełni relacja z prowadzącym spotkanie terapeutą, a także relacje z innymi osobami - uczestnikami grupy; którzy nie raz przechodzą w życiu podobne trudności, chociaż są na różnych etapach osobistego rozwoju. Bezpieczeństwo i zaufanie do innych wynika z ustalonych i respektowanych przez uczestników i terapeutę zasad grupowych.
Możliwość obserwowania innych osób, słuchania ich oraz emocjonalnego rozumienia, pozwala na głębsze poznanie siebie i przez to dokonywanie skutecznych zmian. Wsparcie psychoterapeuty, które ma podstawowe znaczenie w procesie zmiany, może zostać wzmocnione i uzupełnione przez postawę innych osób. Kontakt z grupą, działającą w oparciu o istniejące zasady, jest niezastąpionym sposobem odbudowania pozytywnych, utraconych wcześniej, doświadczeń, postaw i przekonań.
Grupy terapeutyczne online cieszą sie dużą popularnością, nie tylko z powodu stosunkowo niskich kosztów uczestnictwa, ale również dlatego, nabór do grupy trwa krótko, a nowe grupy mają szanse rozpoczynać spotkania o wiele częściej; dotąd wielu z nas, mieszkając w mniejszych skupiskach ludności, oczekiwała na zebranie się grupy często przez długie miesiące, aktualnie kontakt elektroniczny między ludźmi i dostępność serwisu e-psychoterapia.com sprawiły, że czas oczekiwania na terapię jest znacznie krótszy. Co więcej, wiele osób ceni sobie terapeutyczne relacje z osobami, których nie spotka na co dzień w drodze do sklepu, albo w miejscu pracy; uczestnicy grup częściej mieszkają daleko od siebie, nierzadko za granicą. Naszą praktyka jest informowanie uczestników grupy, po otrzymaniu zgłoszeń, o tym, że uczestnikiem będzie osoba z tej samej miejscowości (nie podajemy oczywiście absolutnie żadnych danych); uczestnik może podjąć decyzję, czy chce spotkać osoby ze swojej miejscowości w grupie, czy weźmie udział w kolejnej edycji, aby nie narażać się na ewentualne spotkanie znajomych osób.