Terapia rodziny umożliwia spotkanie dwóch lub kilku osób, które łączą relacje rodzinne.
W e-terapii mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które stanowią rodzinę, także rodziny patchworkowe lub wizytowe, czyli takie, w których partnerzy/ki mają inne miejsca zamieszkania. E-terapia umożliwia skuteczną pomoc także osobom, które mieszkają daleko od siebie.
Po co w tym wszystkim psychoterapeuci/tki?
Psychoterapeuci/tki mogą pomóc, gdy w rodzinie pojawiają się konflikty, zmiany, choroby, w tym uzależnienia, występuje przemoc i inne kryzysy. Terapia może być przydatna w każdej sytuacji rodzinnej, w której występuje stres, smutek lub złość. Może pomóc nam i członkom naszych rodzin lepiej zrozumieć się nawzajem i nauczyć się umiejętności radzenia sobie z trudnościami.
Czy w terapii rodzinnej mogą uczestniczyć dzieci?
Obecność dzieci bywa bardzo ważna podczas terapii rodzinnej. Należy przy tym pamiętać, że w obecności dzieci nie poruszamy wszystkich tematów, które dla osób dorosłych bywają ważne, dla dzieci jednak mogą być zbyt przytłaczające. Te tematy poruszamy tylko w gronie dorosłych. Psychoterapeuta/ka może najpierw wysłuchać dzieci, a potem porozmawiać z dorosłymi.
Pamiętaj!
O liczbie osób, które uczestniczą w terapii, decyduje problem, który pojawił się w rodzinie. Na wspólnym spotkaniu pojawiają się wszystkie osoby, które są związane z powodem terapii, czyli zgłoszeniem. Nie ma tutaj ograniczeń liczbowych, jednak jeśli chcesz umówić na wizytę więcej niż 6 osób, skontaktuj się z psychoterapeutą/ką w celu ustalenia szczegółów.
Uwaga!
Osoby, które chcą zapisać na wizytę ponad 3 osoby, muszą wpisać liczbę uczestników/czek spotkania w oknie nad kalendarzem rezerwacyjnym.
Więcej informacji na temat e-terapii znajduje się w zakładce PYTANIA.
Wybierz swojego psychoterapeutę, termin wizyty i dokonaj zapłaty.