1     

KLIKNIJ TUTAJ, żeby dowiedzieć się więcej

  • jak umówić się na spotkanie? +

    Wybierz w menu głównym zakładkę UMÓW WIZYTĘ i otwórz kalendarz wybranego psychoterapeuty. Następnie wybierz rodzaj terapii - TERAPIA NASTOLATKÓW, termin, godzinę wizyty; postępuj dalej zgodnie z instrukcją… Rezerwacji wizyty może dokonać wyłącznie rodzic/prawny opiekun dziecka, rezerwacja wizyty nie wymaga rejestracji w serwisie. Jeżeli rezerwujesz dodatkowe terminy, poproś o KOD RABATOWY. Jeżeli szukasz najbliższego terminu, lub masz pytanie dotyczące rezerwacji, napisz do nas wiadomość korzystając z chatu. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.
  • Kiedy niezbędna jest ZGODA RODZICÓW na terapie? +

    Udział młodzieży, która nie ukończyła 18 roku życia, w terapii, wymaga zgody rodziców/prawnego opiekuna. Rodzice wyrażają zgodę podczas rezerwacji terminu wizyty, wpisując dane syna/córki w formularzu zgłoszeniowym. Zgoda rodziców jest wymagana przy każdorazowej rezerwacji jednej lub kilku e-wizyt.
  • Jak wygląda pierwsze spotkanie? Jak się przygotować do rozmowy? +

    Podczas pierwszego spotkania terapeuta będzie przede wszystkim słuchał tego, co opowiesz o sobie, swoim życiu, relacjach, które utrzymujesz, albo które zakończyłaś/eś, o swojej rodzinie, a przede wszystkim o samopoczuciu, wydarzeniu, problemie, który sprawił, że poprosiłaś/eś o możliwość skorzystania z terapii. Jeżeli celem spotkań ma być Twój osobisty rozwój, opowiedz terapeucie, jakie stawiasz sobie cele, co chcesz zmienić, polepszyć w życiu. Jeżeli nie rozumiesz tego, co jest powodem trudności, jakich doświadczasz, ale czujesz się źle i niekomfortowo w życiu, opowiedz o tym, rozmawiaj o wszystkim, co jest dla Ciebie ważne. Nazywaj na bieżąco to, co czujesz, co myślisz i jak reagujesz na spostrzeżenia, albo pytania terapeuty. Jeśli tego nie potrafisz, poproś o pomoc. To wszystko pozwoli Ci efektywnie korzystać z terapii. Przekazuj tyle informacji, ile możesz i chcesz w danym momencie; nie musisz opowiedzieć o wszystkim podczas pierwszego spotkania.
  • O czym najczęściej rozmawia młodzież z psychoterapeutami? +

    W życiu nastolatków jest wiele ważnych tematów; nawet jeśli dotyczą ich podobne wydarzenia, to przeżywają je w swoisty sposób. Kiedy dla Ciebie najważniejsze są relacje z innymi, dla kogoś jego własne samopoczucie, albo konflikt z ważną osobą, czasami problemy w szkole, albo relacje z rodzicami lub z rodzeństwem. Niełatwe bywa podejmowanie decyzji, nawiązywanie relacji i utrzymywanie ich, pozyskanie przyjaźni, zaspokajanie osobistych potrzeb, spełnianie marzeń itp. Trudno odpowiedzieć na pytanie - o czym rozmawia młodzież; ale łatwo zauważyć, że nie istnieją tematy, o których młodzież nie może rozmawiać, i o których nie rozmawia.
  • Czy terapeutę obowiązuje tajemnica zawodowa, czy będzie rozmawiał o terapii z rodzicami? +

    Terapeuta, który prowadzi spotkania z osobami poniżej 18 roku życia, zobowiązany jest do zachowania tajemnicy psychoterapii w ten sam sposób, jak podczas spotkań z osobami dorosłymi. Może ujawnić niezbędne informacje dot. nastolatka wyłącznie w sytuacji, kiedy jego życie lub zdrowie jest zagrożone (obowiązek prawny). Terapeuta nie informuje rodziców, ani jakichkolwiek innych osób o przebiegu terapii swojego klienta (bez względu na wiek); nie relacjonuje prowadzonych rozmów, nie wydaje pisemnych opinii nt. klientów bez ich zgody.
  • Jak często odbywają się rozmowy? Czy można spotykać się niesystematycznie? +

    Rozpoczynając terapię, warto zaplanować 55 minutowe spotkania jeden raz w tygodniu (tego samego dnia o jednej porze). Zdarza się, że po czasie ustala się inną częstotliwość spotkań, o ile służy ona efektywnemu korzystaniu z trwającego procesu terapeutycznego. W niektórych sytuacjach spotkania w nieregularnych odstępach czasu mogą być również pomocne; wymaga to jednak omówienia i decyzji klienta i terapeuty.
  • Czym różni się szkolny psycholog od psychoterapeuty? +

    Psycholog szkolny i psychoterapeuta to dwa różne zawody, działania specjalistów często się uzupełniają, ale sposób pracy, zasady i stosowane metody są całkowicie różne. Psycholodzy, po ukończeniu 5 letnich studiów magisterskich, udzielają pomocy psychologicznej, zajmują się diagnozą psychologiczną, wykonują czasami badania w postaci testów, wydają opinie o uczniach, niezbędne do załatwienia spraw w różnego rodzaju placówkach, instytucjach itd. Psychoterapeuci posługują się metodami stosowanymi w psychoterapii, zgodnie z modalnością, której uczą się podczas 4-letniego studium psychoterapii. Szkolenie psychoterapeutów rozpoczyna się dopiero po ukończeniu wcześniej studiów magisterskich na kierunkach takich, jak: medycyna, psychologia lub in. humanistyczne; trwa średnio od 7 do 10 lat i obejmuje szereg form kształcenia (m. in. udział w szkoleniach, superwizji, terapii własnej) do czasu, aż terapeuta uzyska certyfikat psychoterapeuty. Terapeuci w trakcie szkolenia są specjalistami, którzy posiadają już kilkuletnie doświadczenie w zawodzie, a także wiedzę i umiejętności, które pozwalają im udzielać specjalistycznej pomocy na równi w terapeutami certyfikowanymi.
  • Czy terapeuta akceptuje różnorodność osób, ich światopoglądy, orientacje seksualne, przekonania, religie itp? +

    Terapeuci e-psychoterapia.com szanują i akceptują ludzi bez względu na różnicę światopoglądowe, wyznawane religię, czy przynależność do kościołów, seksualność, pochodzenie, status społeczny, wygląd itd. Nie musisz obawiać się oceny, ponieważ terapia nie zmienia tego, co jest naturalne, przeciwnie, opiera się na tym, kim jesteśmy i co przynosi nam w życiu szczęście; nie ludzi ,, albo jest naszym dobrowolnym wyborem, o ile nie krzywdzimy tym siebie i innych ludzi.
  • Czy terapeuta zawsze rozwiąże mój problem? +

    Podczas terapii możesz lepiej rozumieć siebie i rzeczywistość, która Cię otacza, poznać mechanizmy, które rządzą ludzkimi zrachowaniami, uświadamiać sobie emocje, kontrolować je, uczyć się nowych umiejętności, sposobów komunikacji, budowania relacji itd. Terapeuta nie podejmie jednak za Ciebie decyzji, ani nie będzie osobą, która stanie się odpowiedzialna za Twoje życie, nie znajdzie za Ciebie odpowiedzi na pytanie, jak rozwiązać problem. Terapeuta może jedynie pomagać Ci w postrzeganiu problemu, w uświadamianiu sobie konsekwencji decyzji, jakie chcesz podjąć, wskazywać na możliwe rozwiązania i pomagać Ci w zdobywaniu niezbędnych umiejętności życiowych. Możesz też zawsze liczyć na jego zrozumienie i wsparcie.
  • 1

 

UMÓW SWOJE DZIECKO NA E-WIZYTĘ

(wybierz terapeutę, datę, godzinę spotkania... 

postępuj zgodnie ze wskazówkami)

130.00 PLN 55 min.

Nasi psychoterapeuci

  •   certyfikowany psychoterapeuta (Europejski Certyfikat Psychoterapeuty - kliknij tutaj, aby zobaczyć dokument) Pracuję w nurcie psychoterapii integratywnej; wykorzystywanie profesjonalnych metod pracy opieram na prostych zasadach, do których należy m. in.: życzliwość, słuchanie, zrozumienie, zaangażowanie. Kieruję się wewnętrznym przekonaniem, że każdy człowiek jest ważny, wyjątkowy i zasługuje na czas, uwagę, szacunek i dobre życie, dlatego wszystkie tematy traktuję z uwagą. Istnieją podobn...
  • Jestem psychologiem i psychoterapeutą, ukończyłam 4-letnie Studium Psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie i otrzymałam DYPLOM (kliknij, aby zobaczyć dokument)   Z wykształcenia jestem psychologiem, tytuł magistra uzyskałam w 1997 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2021 roku ukończyłam czteroletnie Studium Psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej i Systemowej w Krakowie, którego program jest zgodny z wymogami Polskiej Rady Psychot...